e-Posta Yazdır PDF

d110aribon

D110A RİBON

D110A Ribbon, sentetik kağıt, pvc gibi yüzeylere mükemmel baskı alınmasını sağlar. Bu baskı lekeye, yağa, kimyasallara, ışığa, suya, toza karşı diğer ribbon çeşitlerinden daha dayanıklıdır. Flat ve Near Edge kafalarda, mekanik dayanıklılık gerektiren uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır.

Her tip barkodda, çok küçük yazılarda, büyük karakterlerde ve logolarda mükemmel baskı kalitesi sağlar. Baskı mürekkebi 150°C'ye kadar dayanıklıdır. Anti-statik özelliğe sahiptir ve formülündeki özel yapısıyla kafayı koruyucu etkisi vardır. Yüksek reçineli ribbon olup, Silvermat, Whitemat, Glosswhite, Polietilen, Polipropilen cinsi plastik bazlı kağıt ve Yıkama Talimatı (Japon Akmaz) ve saten gibi kumaş bez etiketlere baskı amaçlı kullanılır. Ütüleme ile bile baskı bozulmaz.

Ribbon karışımı : Karbon, bazı kimyasallar, (reçine)-sert yani zor eriyen yüksek ısı kullanılır. %98 reçine -%2 wax kullanılır (genellikle endüstriyel amaçlı kullanım) Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara,kuru temizlemeye ve sentetik malzemelerde kimyasal ve dış şartlara dayanıklı D110A ribbondur. Alkol testinde çıkmaz. Genel amaçlı yüksek yoğunluklu, 150 dereceye kadar ısıya, yıkamaya, kuru temizlemeye, ütüye dayanıklı, sentetik malzemelerde kimyasal, dış şartlara ve alkol testine dayanıklı, statiklenme yapmayan kalıcı olması zorunlu tüm baskı uygulamaları için ideal resin termal transfer ribbondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası enerji ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar.

Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde  4 puntonun üstünde) mükemmel baskı kalitesi verir.

Uygulama alanları; Kumaş (naylon, polyester, asetat/rayon) üzerine baskı alanlarıdır. Tavsiye edilen maksimum baskı hızı 250 mm / saniyedir.

Tavsiye edilen kağıt türleri; Yıkama talimatı (akmaz,care label) ve tüm plastik bazlı etiketler. Hem Flat (düz) hem de Near Edge (eğimli) kafa barkod yazıcılar da kullanılır.