e-Posta Yazdır PDF

ribon

RİBON ÇEŞİTLERİ

Thermal Transfer Baskı yöntemi Endüstri dünyasında etiket, karton ve sentetik malzemelerin markalanmasında kullanılan bir yöntemdir.

Thermal Transfer şeritleri, içerdikleri kimyasallara göre 3 ana gruba ayrılır.

Wax Ribon : Standart etiket baskılarında ve genel amaçlı baskı uygulamalarında kullanılan ribondur. Ekonomik bir ribon çeşididir. Normal Termal Transfer kağıtlarda ve bazı sentetiklerin baskısında kullanılan genel amaçlı bir ribondur.Bu ribonun yapısını parafin içerikli şeritler oluşturur. Bu parafin barkod yazıcı kafasının sıcaklık etkisiyle akışkan hale gelir ve kullanılan malzeme üzerine yapışır ve soğuyarak katılaşır. Balmumundan üretilen bir ribon dur.

Wax Ribon Kullanım Alanları : Kuşe ve Vellum kağıt gibi malzemeler üzerine baskı için kullanılmaktadır.

Söz konusu malzemelerle Kargo etiketi, ürün etiketi, barkod etiketi vs, gibi uygulamalarda kullanımı uygundur.

Wax / Resin : Plastik bazlı materyallere baskı yapan ve balmumu reçine karışımından üretilen malzemedir. Baskı Derecesi 85 dereceye kadar dayanıklıdır. Alkol testinde çıkar.

Wax Resin Ribon Kullanım Alanları : Standart Kağıtlar, Baskılı Kağıtlar, Çeşitli etiketleme kağıtları, Sentetik kağıtlar, Pet, PE, PP ve PVC gibi malzemelerde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Resin Ribon: Reçine oranı yüksek olan bir ribondur. Silvermat, Whitemat, Pvc Bazlı etiket vs, gibi uygulamalarda kalıcı baskılar almanızı sağlar.Yıkama Talimatı basımı için de ideal bir malzeme olup reçineden üretilmiştir. Ağır yıkama testinde olumlu sonuç verir. Alkol testinde çıkmaz. 150 dereceye kadar dayanıklıdır.

Tekstil ribonları / D110A Ribon (Resin ve D110A) ağır yıkama ve taşlamalarda olumlu sonuç verir. D110A Ribbon, sentetik kağıt ,pvc, gibi yüzeylere mükemmel baskı alınmasını sağlar. D110A Ribon ile yapılan baskı; yağa , kimyasallara , ışığa ,suya ve toza karşı diğer ribbon çeşitlerinden daha dayanıklıdır.

Baskı mürekkebi 150°C'ye kadar dayanıklıdır.Anti-statik özelliğe sahiptir ve formülündeki özel yapısıyla kafayı koruyucu etkisi vardır.

D110A Ribon Kullanım Alanları : Yıkama talimatı, ürün markalama, saten baskı, japon akmazı baskısı, tyvek baskısı, vb, tekstil etiketleme uygulamaları için uygun bir ribondur.